Charytatywny recital Stanisława Sojki w Płońsku

4 października 2017

Fundacja Odzyskać Radość pod patronatem Burmistrza Miasta Płońsk zorganizowała charytatywny recital Stanisława Sojki, który odbył się 11 Listopada 2017 roku o godz. 18:00 w Kinie Kalejdoskop Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku.

Cały dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony dla porzuconych, ciężko chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Odzyskać Radość.

Pod opiekę Fundacji Odzyskać Radość trafiają dzieci nieuleczalnie chore, pozbawione opieki rodzicielskiej – osierocone i takie, którymi rodzice nie chcą lub nie mogą się zająć. Aktualnie pod opieką oddziału dziecięcego i hospicjum znajduje się niemal 50-cioro chorych i ciężko doświadczonych przez los dzieci.

W imieniu naszych małych podopiecznych będziemy ogromnie wdzięczni za udział w wydarzeniu i okazane serce.

Wydarzenie pod patronatem Burmistrza Miasta Płońsk oraz we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Płońsku

Drugi otwarty dzień czytania chorym dzieciom

2 października 2017

Serdecznie zapraszamy do propagowania rytuału czytania bajek dzieciom, szczególnie potrzebującym podczas Drugiego Otwartego Dnia Czytania Chorym Dzieciom pt. „Przeczytaj mi bajkę z Twojego dzieciństwa” który odbędzie się 18 października 2017 roku, w środę w godzinach 9:00-18:00.

Celem wydarzenia jest umożliwienie wzajemnego poznania się, wspólna zabawa i integracja z podopiecznymi Fundacji Odzyskać Radość. Zapraszamy wszystkich chętnych do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego dla dzieci w Kraszewie-Czubakach.

Będziemy czytać dla dzieci i młodzieży, przebywającej na co dzień w ZOL i Hospicjum w Kraszewie-Czubakach w Centrum Medycznym Grupa Zdrowie. Oddział opiekuje się przede wszystkim porzuconymi dziećmi. Obecnie znajduje się w nim około pięćdziesięcioro chorych i ciężko doświadczonych przez los maluchów, którym Fundacja Odzyskać Radość Pomaga „odzyskać radość”.
Zobacz więcej

Kampania edukacyjno-informacyjna „Focus na zdrowie”

2 czerwca 2017

Projekt Kampanii edukacyjno-informacyjnej „Focus na zdrowie” powstał z potrzeby promocji zdrowego trybu życia i profilaktyki zdrowia wśród społeczeństwa. Fundacja Odzyskać Radość chcąc przyczynić się do zmiany zachowań realizuje zadania, których celem jest propagowanie i kształtowanie idei zdrowego odżywiania się i zapobiegania chorobom cywilizacyjnym związanym z odżywianiem się, ze szczególnym uwzględnieniem chorób tj. anoreksja, bulimia, jedzenie kompulsywne. Biorąc pod uwagę̨ znaczenie istotnych zagrożeń́ zdrowotnych, jakie mogą̨ nieść nieprawidłowe nawyki żywieniowe wśród młodzieży, postanowiliśmy przeprowadzić kampanię edukacyjno-informacyjną nt. zasad zdrowego odżywiania się i zapobiegania chorobom cywilizacyjnym. Z kampanią chcemy dotrzeć do uczniów w wieku 14-19 lat ze szkół na terenie województwa mazowieckiego.

W ramach realizacji zadania przekażemy do szkół blisko 3.000 broszur oraz plansze edukacyjno-informacyjne, które będą zawierały najistotniejsze informacje nt. zasad zdrowego odżywiania się. Projekt daje szansę zwiększenia świadomości młodych osób na temat występowania i konsekwencji chorób, szukania pomocy, zmiany nawyków żywieniowych, umożliwia zapobieganie lub podjęcie odpowiednich działań w przypadku występowania zaburzeń odżywiania.

Zobacz więcej

Pływaj po Zdrowie – drużynowe zawody sztafetowe

9 maja 2017

Fundacja Odzyskać Radość we współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „KORSARZ” oraz Grupą Zdrowie pod patronatem Fundacji BZWBK serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w drużynowych zawodach sztafetowych pt. „Pływaj po zdrowie” – organizowanych dla młodzieży z regionu płońskiego, które odbędą się 25 maja 2017 roku o godz. 10:00 na krytej pływalni Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku.

Projekt drużynowych zawodów sztafetowych pt. „Pływaj po zdrowie” skierowany jest do młodzieży do 26 roku życia, ze szkół ponadgimnazjalnych z Płońska i okolic. Zawody w drużynowym pływaniu rozgrywane będą w formie sztafety stylem zmiennym.  Każda szkoła może zgłosić jedną 10 osobową drużynę, mieszaną. Wszyscy zawodnicy otrzymają dyplomy i drobne upominki, a zwycięska drużyna puchar oraz bon dla szkoły na zakup sprzętu sportowego o wartości 1.500 zł. 

Zobacz więcej

ŚLUB Z RADOŚCIĄ

30 marca 2017

Bierzecie ślub? Sprawcie, aby Wasza nowa droga życia rozpoczęła się od radosnego gestu!

Projekt Ślub z radością skierowany jest właśnie do Was! Młode Pary bardzo często chcą się dzielić swoim szczęściem, nie tylko z weselnymi gośćmi. Dlatego też, trafionym pomysłem jest rezygnowanie z otrzymywania kwiatów, a zamienienie ich na coś, co sprawiłoby radość tym, którzy nie mają tyle szczęścia. Fundacja Odzyskać Radość wychodzi temu naprzeciw i zaprasza do dołączenia do projektu „Ślub z Radością”.

Wystarczy, że poprosicie Waszych gości, by dołączyli do zbiórki na rzecz podopiecznych Fundacji Odzyskać Radość.

Goście angażując się w projekt mogą ofiarować Wam zamiast kwiatów:

  • pieluszki jednorazowe
  • środki higieniczne, emolienty
  • ubranka, butelki, smoczki dla dzieci w wieku 0-7 lat
  • lub możecie przeprowadzić zbiórkę publiczną

Zobacz więcej