Pływaj po Zdrowie – drużynowe zawody sztafetowe

9 maja 2017

Fundacja Odzyskać Radość we współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „KORSARZ” oraz Grupą Zdrowie pod patronatem Fundacji BZWBK serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w drużynowych zawodach sztafetowych pt. „Pływaj po zdrowie” – organizowanych dla młodzieży z regionu płońskiego, które odbędą się 25 maja 2017 roku o godz. 10:00 na krytej pływalni Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku.

Projekt drużynowych zawodów sztafetowych pt. „Pływaj po zdrowie” skierowany jest do młodzieży do 26 roku życia, ze szkół ponadgimnazjalnych z Płońska i okolic. Zawody w drużynowym pływaniu rozgrywane będą w formie sztafety stylem zmiennym.  Każda szkoła może zgłosić jedną 10 osobową drużynę, mieszaną. Wszyscy zawodnicy otrzymają dyplomy i drobne upominki, a zwycięska drużyna puchar oraz bon dla szkoły na zakup sprzętu sportowego o wartości 1.500 zł. 

Celem zawodów jest popularyzacja pływania wśród młodzieży, rozpowszechnianie zdrowego trybu życiu, integracja szkół oraz wspólna zabawa. Istotą projektu jest promowanie aktywności fizycznej o charakterze sportowym i rekreacyjnym wśród młodzieży. Po przez zawody pływackie i hasło akcji: „Pływaj po zdrowie”, chcemy zachęcić młodzież do aktywności fizycznej, sportowej rywalizacji i przełamania rutyny.

Dla kibiców i sympatyków pływania przeprowadzimy w tym dniu konsultacje i porady medyczne, udzielane przez wykwalifikowany personel medyczny Grupy Zdrowie, zachęcając tym samym do praktykowania zachowań prozdrowotnych na co dzień.

Regulamin zawodów Pływaj po Zdrowie 2017

Udział w zawodach należy potwierdzić kontaktując się z Panem Mariuszem Rokickim Tel. 510 538 721 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22 maja 2017 r.

Projekt realizowany w ramach programu

Bank Młodych Mistrzów Sportu