PŁYWAJ PO ZDROWIE

20 października 2016

20.11.2016 (niedziela) o godz. 10:00 odbyły się zawody „Pływaj po zdrowie” na basenie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku ul. M. Kopernika 3.

Ideą projektu „Pływaj po Zdrowie” było promowanie aktywności fizycznej o charakterze rekreacyjnym i sportowym wśród społeczeństwa, ze zrozumieniem jej znaczenia dla zdrowia.

We współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „KORSARZ” oraz Grupą Zdrowie, zorganizowaliśmy zawody pływackie dla dzieci i młodzieży, zachęcając tym samym do spędzania aktywnie czasu wolnego, kontaktu z rówieśnikami, zdrowej rywalizacji i radości z odnoszenia sukcesów.

Podczas wydarzenia przeprowadzone zostały bezpłatne konsultacje medyczne i porady dla osób dorosłych przez wykwalifikowany personel medyczny Grupy Zdrowie:

  • Pomiar ciśnienia tętniczego i glukozy we krwi
  • spirometria
  • konsultacje fizjoterapeuty i dietetyka

Zawody przeznaczone były dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z terenu miasta i gminy Płońsk oraz trenujących i doskonalących pływanie w płońskich klubach pływackich.

Projekt dofinansowany z programu „Decydujesz, pomagamy”

FINAL_LOGO

Zapisy i zgłoszenia do dnia 18. 11. 2016 r.  korsarzplonsk@wp.pl

Osobiście do Pana Mariusza Rokickiego    510 538 721

Pana Rafała Kapczyńskiego  608 597 401

Pana Tomasza Czyża            600 004 717

Drogą elektroniczną na: korsarzplonsk@wp.pl

Zawody rozegrane będą z podziałem na kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn, stylem dowolnym – kraul.

Kategorie wiekowe i dystans

Przedszkolaki – rocznik 2010 I młodsi 25 metrów

Klasa I-II        (2009-2008)             25 metrów

Klasa III-IV     (2007-2006)            25 metrów

Klasa V-VI      (2005-2004)             50 metrów

Gimnazjum                                         50 metrów

Szkoły Średnie                                    50 metrów

Dorośli                                                 50 metrów

Zawody zostaną przeprowadzone seriami na czas z podziałem na kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn. Pomiar czasu ręczny. Dopuszcza się w trzech najmłodszych kategoriach pływanie  ze sprzętem (deska, makaron piankowy) ewentualnie asekuracje wolontariusza.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia w dniu zawodów poza wyjątkowymi sytuacjami nie będą przyjmowane. Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, rok urodzenia, zgodę rodzica bądź prawnego opiekuna i jego telefon.

Nagrody: Wszystkim uczestnikom zawodów organizator wręczy okolicznościowy dyplom oraz przeprowadzi loterię nagród rzeczowych. Dla pierwszych trzech osób w poszczególnych kategoriach wiekowych rozdane zostaną medale. Kwestie sporne oraz nie ujęte w regulaminie rozstrzyga Sędzia Główny Zawodów.

Projekt dofinansowany z programu „Decydujesz, pomagamy”

FINAL_LOGO