Pomogli „Odzyskać kolorowy świat” niepełnosprawnym dzieciom

13 czerwca 2019

W Centrum Medycznym GRUPA ZDROWIE w Kraszewie-Czubakach, w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Dzieci, przebywa szczególna grupa niepełnosprawnych – opuszczonych przez rodziców – dzieci, które ze względu na swój stan zdrowia, wymagają bezustannej uwagi, opieki oraz pielęgnacji. Pomimo, że większość maluchów niezwykle żywo okazuje przywiązanie, sympatię czy też wykazuje potrzebę kontaktów społecznych, to niestety nie potrafią one samodzielnie zadbać o swoje życie i bezpieczeństwo.

Fundacja Odzyskać Radość, działająca na rzecz niepełnosprawnych, porzuconych maluchów przebywających w Zakładzie, podjęła działania, dzięki którym odnowiono wejście na oddział, salę dziennego pobytu – bawialnię oraz łazienkę. Było to możliwe dzięki pozyskanemu grantowi od Fundacji ORLEN – DAR SERCA, który został przeznaczony na zakup materiałów remontowych i części wyposażenia. W projekt „Odzyskać kolorowy świat” aktywnie zaangażowali się również pracownicy PKN ORLEN, którzy w ramach wolontariatu pracowniczego wraz z personelem Centrum Medycznego i Fundacji Odzyskać Radość pomogli stworzyć przyjazny, kolorowy świat chorym dzieciom, przyczyniając się do poprawy ich procesu terapeutycznego.

Dla małych pacjentów, szczególnie tych porzuconych, oddział stanowi dom na długi okres życia. Dlatego szczególnie ważne było odnowienie bawialni, która teraz stanowi nasycone energią kolorów miejsce, dające możliwość spędzania w miłej atmosferze niełatwego dla nich czasu.

Fundacja Odzyskać Radość działa aktywnie na rzecz niepełnosprawnych, porzuconych maluchów, które znalazły swój dom w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Dzieci w Kraszewie-Czubakach. Oddział opiekuje się blisko pięćdziesięciorgiem dzieci, które cierpią na poważne schorzenia i deformacje. Większość zaraz po urodzeniu została porzucona przez swoich rodziców.

Galeria zdjęć