Pływaj po Zdrowie drużynowe sztafetowe zawody pływackie

25 maja 2017

25 maja 2017 roku Fundacja Odzyskać Radość we współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „KORSARZ” i Grupą Zdrowie zorganizowała zawody pływackie dla dzieci i młodzieży ze szkół z Płońska i okolic, zachęcając tym samym do spędzania aktywnie czasu wolnego, kontaktu z rówieśnikami, zdrowej rywalizacji i radości z odnoszenia sukcesów.

Każda szkoła mogła zgłosić jedną 10 osobową drużynę, mieszaną. Zawodnicy płynęli  w sztafecie stylem zmiennym, wygrała ta drużyna, która przepłynęła najwięcej długości basenów przez 1 godzinę (1 długość basenu to 25 metrów).

Wyniki:

  1. I LO im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku 195 długości basenów – 4 km 875 m
  2. UKS Korsarz Płońsk – 177 długości basenów – 4 km 425 m
  3. Powiatowe Gimnazjum Publiczne im H. Sienkiewicza w Płońsku – 170 długości basenów – 4km 250m
  4. Zespół Szkół Nr 1 im. S. Staszica w Płońsku – 142 długości basenów – 3 km 550 m
  5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku – 121 długości basenów 3 km 25 m
  6. Zespół Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście – 117 długości basenów 2 km 925 m

W sumie wszyscy uczestnicy zawodów przepłynęli 922 długości basenów co daje 23 km i 50 metrów!

Każdy zawodnik otrzymał dyplom, medal i drobne upominki, a zwycięska drużyna puchar oraz bon dla szkoły na zakup sprzętu sportowego o wartości 1.500 zł ufundowany przez Fundację Odzyskać Radość, Grupę Zdrowie oraz darczyńcę firmę Splendor Dariusza i Elżbietę Serwach z Płońska.

Dla uczestników, kibiców i sympatyków pływania przeprowadziliśmy w tym dniu konsultacje medyczne i porady, udzielane przez wykwalifikowany personel medyczny Grupy Zdrowie, zachęcając tym samym do praktykowania zachowań prozdrowotnych na co dzień. Wydarzenie odbyło się na pływalni Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku. Ideą projektu było promowanie aktywności fizycznej o charakterze rekreacyjnym i sportowym wśród lokalnego społeczeństwa, ze zrozumieniem jej znaczenia dla zdrowia.

 

Projekt realizowany w ramach programu

Bank Młodych Mistrzów Sportu

Galeria zdjęć