Mikołajkowy Festyn Integracyjny

6 grudnia 2016

6 grudnia 2016 r. pod namiotem Centrum Medycznego Grupa Zdrowie w Kraszewie-Czubakach odbył się Mikołajkowy Festyn Integracyjny dla osób z zaburzeniami psychicznymi – osób chorych przewlekle, przebywających na co dzień w placówkach Grupy Zdrowie.  Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć również dzieci z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie-Czubakach, które umiliły wszystkim czas, występem świątecznym, wykonanym wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej Specjalnej „Odzyskać Radość”.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI

Głównym celem wydarzenia było zapewnienie osobom z zaburzeniami psychicznymi dostępu do różnych form aktywności kulturalno-rekreacyjnych, integracja i wspólna zabawa. Uczestnicy mogli wyrazić swoje zdolności po przez udział  w przedstawieniu świątecznym, śpiewaniu kolęd, recytacji i konkursach. Podczas Warsztatów Terapii Zajęciowej uczestnicy razem z wolontariuszami przygotowywali ozdoby choinkowe, które w dniu festynu brały udział w konkursie na najładniejszą choinkę lub ozdobę choinkową.

Była to również okazja do spotkania się ze św. Mikołajem, który dla każdego miał drobny upominek.

Po części artystycznej uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach rekreacyjnych i wspólnej zabawie. Dla osób o różnej sprawności fizycznej zostały zorganizowane zabawy takie jak slalom ze św. Mikołajem, budowanie bałwana z balonów, szukanie prezentów, konkurs na najszybsze zapakowanie prezentu, czy najdłuższy łańcuch.

Podczas wydarzenia skorzystaliśmy z okazji, aby podziękować wszystkim wolontariuszom i darczyńcom Fundacji Odzyskać Radość, za ich troskę, okazane serce i zaangażowanie na rzecz naszych podopiecznych.

Na koniec pacjenci mogli skosztować własnoręcznie upieczonych ciast, łakoci i owoców. Radości nie było końca!

Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

logotypclaim_czerony_pl_

 

Galeria zdjęć